Logo Storteboom

Dbałość o
środowisko

Dbamy o środowisko. Od zużycia energii, przez przetwarzanie odpadów, po zapobieganiu uciążliwym hałasom, ochronę gleby i wody.

Środowisko przez duże „Ś”

Jako organizacja międzynarodowa mamy obowiązek dobrze traktować naszą planetę. Pomaga nam w tym nasz certyfikat ISO 14001. Zużycie energii, przetwarzanie odpadów, zapobieganie uciążliwościom na skutek zapachów i hałasu oraz ochrona gleby i wody: robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zminimalizować nasz wpływ na środowisko. Dotyczy to wszystkich elementów łańcucha. 

Segregacja odpadów aż po źródło

Jako zakład produkcyjny wytwarzamy dużo odpadów niepochodzących od zwierząt. Są to na przykład materiały opakowaniowe, plastik, papier i karton. Wszystkie nasze odpady są segregowane. A wszystkie pozostałości pochodzenia zwierzęcego przetwarzamy w całości na inne produkty. 

Lepiej dobry sąsiad, niż…

Chcemy być dobrymi sąsiadami. Dlatego też pracujemy na różne sposoby, aby zmniejszyć zanieczyszczenie zapachami i hałasem wokół naszych obiektów. Używamy na przykład środków izolacyjnych i filtrów powietrza. Dokładamy wszelkich starań, aby ograniczać wszelkie niedogodności dla okolicznych mieszkańców. 

Mniejsze zużycie wody

Woda jest naturalnym źródłem, z którego bardzo często korzystamy. Jest ona potrzebna do większości naszych procesów produkcyjnych. Jednocześnie uważamy, że ważne jest, aby świadomie korzystać z tego naturalnego zasobu. W związku z tym monitorujemy zużycie wody i staramy się je ograniczać, gdy tylko jest to możliwe. Zwracamy też szczególną uwagę na oczyszczanie ścieków. W naszych ubojniach woda jest usuwana na miejscu, przed jej odprowadzeniem. Dzięki temu do środowiska naturalnego nie przedostają się żadne niepożądane substancje.  Chcą Państwo dowiedzieć się więcej o społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR)? Przeczytają o tym Państwo tutaj