Logo Storteboom

Wszystko dla
lepszego życia

Lider w dziedzinie dobrostanu zwierząt. Wytwarzamy produkty z kurczaka z dbałością o zwierzę.

Produkty z drobiu z dbałością o kurczaki – jak to osiągnąć?

Wytwarzając nasze produkty, przywiązujemy dużą wagę do dobrostanu kurczaków. Holandia jest światowym liderem w zakresie ulepszania i dalszego rozwoju środków mających na celu poprawę dobrostanu zwierząt. Staramy się, jak tylko możemy, aby stawiać duże kroki naprzód w całym łańcuchu produkcyjnym. Każdego dnia dążymy do wprowadzania zmian, wspólnie z naszymi hodowcami drobiu i klientami. Razem dokonujemy największych postępów. Poniżej przedstawiamy trzy aspekty dotyczące branży drobiarskiej, do których przywiązujemy największą wagę. 

Bezpieczne stosowanie leków weterynaryjnych

W Storteboom obowiązuje ścisła polityka dotycząca stosowania antybiotyków. Uważamy za niezwykle istotne, by leki weterynaryjne były używane w odpowiedzialny sposób. Zawsze mamy na uwadze dobrostan zwierząt oraz zdrowie ludzi, którzy spożywają nasze produkty. Chronimy zdrowie wszystkich: teraz i w przyszłości. 

Dążymy do minimalnego stosowania antybiotyków. Kurczaki mogą być leczone antybiotykami tylko w oparciu o zalecenia lekarza weterynarii. Nie stosujemy antybiotyków, które według WHO mają znaczący wpływ na zdrowie ludzi (cefalosporyny i fluorochinolony). Robimy to, aby zapobiec wystąpieniu antybiotykoodporności.


High Welfare: co to dokładnie jest?

„High Welfare” oznacza zwierzęta, które żyją w dobrych warunkach, a tym samym ich dobrostan jest większy. W Europie Zachodniej, a przede wszystkim w Holandii stale rośnie zapotrzebowanie w tym obszarze. Wszyscy to popieramy! Storteboom opracowuje nowe koncepcje razem z innymi stronami należącymi do łańcucha: klientami, rolnikami i inni partnerami. W ten sposób stale się rozwijamy!

Więcej uważności, mniej stresu

Jak już Państwo wiedzą, przywiązujemy dużą wagę do dbałości o dobrostan zwierząt. Ale to nie wszystko! Wszyscy nasi pracownicy, którzy pracują z żywym drobiem, uczestniczą w szkoleniach i treningach. Spoczywa na nich przecież duża odpowiedzialność. Kierowcy, którzy przewożą żywy drób, zostali pod tym kątem specjalnie wyszkoleni. Ponadto istnieje oczywiście stały kontakt z zespołami zajmującymi się łapaniem i załadunkiem oraz z hodowcami drobiu. Robimy wszystko, co możemy, by zapewnić optymalny dobrostan zwierząt. 

Stres również nie jest korzystny dla zwierząt. W związku z tym pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych systemów ogłuszania, które znacznie obniżają poziom stresu ptaków. W naszych ubojniach nie trzeba najpierw wyjmować kurcząt z kontenerów. Po przybyciu na miejsce są one natychmiast ogłuszane w pojemnikach.

Sami bierzemy za to odpowiedzialność. Pracujemy w sposób społecznie odpowiedzialny, przywiązując wagę do kwestii związanych ze środowiskiem, dla naszych ludzi i naszych zwierząt.